بسته بندی فلزی

از زمان های بسیار قدیم تا به امروز برای محافظت از بسیاری از محصولات از بسته بندی فلزی استفاده میشود . این بسته بندی ها که در ابتدا به صورت جعبه های طلا و نقره و بعد ار ان با آلیاژها و پوشش های قوی ساخته شد ، از خانه ها تا سرباز خانه استفاده می شد .
تولید ورق قلع در سال 1200 میلادی در بوهمیا اختراع شد . سپس در اوایل قرن 14 از قوطی های غذای قلع اندود استفاده می شود . این فناوری تا سال های اولیه قرن 16 بعنوان یک راز مخفی نگه داشته می شد و پس از اینکه ویلیام آندروود فرآیند ان را به ایالات متحده منتقل کرد ، در انجا با کیفیت بهتر و تولید ورق با فولاد جایگزین شده با اهن انجام پدیرفت .
ایده قرار دادن غذا در بسته بندی های فلزی اولین بار در سال 1809 بود که توسط ناپلئون بناپارت مطرح شد و 12000 هزار فرانک ، جایزه برای کسی که روشی برای محافظت مواد غذایی جهت تامین غدای ارتش ابداع کند ، تعین کرد.
نیکولاس اپرت از پاریس روشی ارائه داد که در ان ، قوطی فلزی کنسرو فشرده شده ، توانایی حفظ مواد غذایی پس از میکروب زادیی را دارد . یک سال بعد ، یک مرد انگلیسی بنام پیتر دورانت ، حق اختراع قوطی استوانه ای را با اختراع اصول فشرده سازی مواد غدایی را بنام خود ثبت کرد.
اولین جعبه فلزی چاپ شده در تاریخ بسته بندی فلزی در سال 1866 در ایالات متحده آمریکا ساخته شد. تا سال 1910 بود که به صورت تجاری در فروشگاه ها قرار گرفت .
طراحی و ساخت جعبه هایی با فویل آلومینیوم در اوایل سال 1950 توسعه یافت . اولین کنسرو آلومینیوم در سال 1959 عرضه شد .
در سالهای نخست تا سال 1866 از پیچ و چکش برای باز کردن بسته بندی فلزی استفاده می شد . بعدا ، بسته بندی با درب های قابل شستشو ساخته شد . در سال 1875 قوطی باز کن اختراع شد. بسته بندی فلزی که مراحل زیادی را پشت سر گذاشته ، تا امروز با تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ و راحتی در کاربرد در دسترس همه کاربران قرار میگیرد .
ما در استودیو توسعه برند فهار با اشنایی کامل به سیستم های چاپ روی فلز و لیبل گذاری بروی ان و همچنین شرایط دستگاه های پر کن در صنایع مختلف ، میتوانیم به متقاضیان بسته بندی فلزی کمک کنیم تا ضمن بهره وری از مزایای بسته بندی فلزی از برندینگ و زیبای فلزات در توسعه تجارت خود کمال استفاده را ببرند .