بسته بندی فلزی

از زمان های بسیار قدیم تا به امروز برای محافظت از بسیاری از محصولات از بسته بندی فلزی استفاده میشود . این بسته بندی ها که در ابتدا به صورت جعبه های طلا و نقره و بعد ار ان با آلیاژها و پوشش های قوی ساخته شد ، از خانه ها تا سرباز خانه استفاده می شد .
تولید ورق قلع در سال ۱۲۰۰ میلادی در بوهمیا اختراع شد . سپس در اوایل قرن ۱۴ از قوطی های غذای قلع اندود استفاده می شود . این فناوری تا سال های اولیه قرن ۱۶ بعنوان یک راز مخفی نگه داشته می شد و پس از اینکه ویلیام آندروود فرآیند ان را به ایالات متحده منتقل کرد ، در انجا با کیفیت بهتر و تولید ورق با فولاد جایگزین شده با اهن انجام پدیرفت .
ایده قرار دادن غذا در بسته بندی های فلزی اولین بار در سال ۱۸۰۹ بود که توسط ناپلئون بناپارت مطرح شد و ۱۲۰۰۰ هزار فرانک ، جایزه برای کسی که روشی برای محافظت مواد غذایی جهت تامین غدای ارتش ابداع کند ، تعین کرد.
نیکولاس اپرت از پاریس روشی ارائه داد که در ان ، قوطی فلزی کنسرو فشرده شده ، توانایی حفظ مواد غذایی پس از میکروب زادیی را دارد . یک سال بعد ، یک مرد انگلیسی بنام پیتر دورانت ، حق اختراع قوطی استوانه ای را با اختراع اصول فشرده سازی مواد غدایی را بنام خود ثبت کرد.
اولین جعبه فلزی چاپ شده در تاریخ بسته بندی فلزی در سال ۱۸۶۶ در ایالات متحده آمریکا ساخته شد. تا سال ۱۹۱۰ بود که به صورت تجاری در فروشگاه ها قرار گرفت .
طراحی و ساخت جعبه هایی با فویل آلومینیوم در اوایل سال ۱۹۵۰ توسعه یافت . اولین کنسرو آلومینیوم در سال ۱۹۵۹ عرضه شد .
در سالهای نخست تا سال ۱۸۶۶ از پیچ و چکش برای باز کردن بسته بندی فلزی استفاده می شد . بعدا ، بسته بندی با درب های قابل شستشو ساخته شد . در سال ۱۸۷۵ قوطی باز کن اختراع شد. بسته بندی فلزی که مراحل زیادی را پشت سر گذاشته ، تا امروز با تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ و راحتی در کاربرد در دسترس همه کاربران قرار میگیرد .
ما در استودیو توسعه برند فهار با اشنایی کامل به سیستم های چاپ روی فلز و لیبل گذاری بروی ان و همچنین شرایط دستگاه های پر کن در صنایع مختلف ، میتوانیم به متقاضیان بسته بندی فلزی کمک کنیم تا ضمن بهره وری از مزایای بسته بندی فلزی از برندینگ و زیبای فلزات در توسعه تجارت خود کمال استفاده را ببرند .